Bár a mai gyerekek szabadidejében előkelő helyet foglal el a számítógépezés és az internethasználat, s a televíziónak évtizedek óta alig van ellenfele, nem ez az egyetlen módja a kikapcsolódásnak. Egy néhány évvel ezelőtti felmérésből kiderül: a 15 év alatti fiatalok az internet mellett leginkább tévénézéssel, zenehallgatással, játékkal múlatják az időt, de a sport és az olvasás is jelen van mindennapjaikban. Ezek bizony száraz tények, de mi a helyzet egy kisvárosban, ahol számtalan lehetőséget biztosítanak a különböző intézmények, pedagógusok és maga a környezet a szabadidő hasznos eltöltésére? A következő percekben bebizonyítjuk: a mórahalmi gyerekek hasznosan töltik idejüket!

Elsőnek máris itt vannak a Móra Ferenc Általános Iskola szakkörei, ahol délutánonként a környezetvédelemmel, kézműveskedéssel vagy például a média világával, fotózással ismerkedhetnek a diákok. Emellett matematikai és informatikai tudásukat kamatoztathatják a robotika szakkörön, illetve színjátszó körhöz csatlakozhatnak, akik inkább ilyen formában szeretnék megvalósítani önmagukat az iskolában.

alt

Mórahalmon minden gyermek megtanul úszni! Iskolai és Móra-Vitálos keretek között is van lehetőség úszásoktatásra. A tanterv részeként a Szent Erzsébet Mórahalmi Gyógyfürdő úszómedencéiben minden gyermeknek lehetősége van rendszeresen úszni. A legjobbakat Martyinné Detti néni országos versenyekig is eljuttatja.
Emellett nagyon népszerű sportolási lehetőség a tájékozódási, vagy más néven tájfutás is, melyet a helyszínek sokfélesége is izgalmassá tesz. A futás már önmagában kikapcsolódást nyújt, de ha ezt még feladatokkal, térlátással és logikával egészítjük ki, amit kapunk, túlmutat pusztán sportoláson.
A város sportlétesítményeiben nagy hangsúlyt fektetnek a labdarúgásra is: a Kistérségi Focisuliban több korosztályban zajlanak edzések, s a megye első osztályú mórahalmi csapat sikerei motiválják a kisebbeket is. Itt megemlíthetjük az óvodai mozgásfejlesztést is, melyet a Buzánszky Jenő nevéhez köthető Ovi-Foci programban való részvétel garantál.

alt

Az ugrókötelezés a mórahalmi fiatalok egyik kedvenc s egyben talán legeredményesebb sportja. Számos világklasszis ugrókötelessel büszkélkedhet a város, s szerencsére rengeteg kisiskolás lép nyomdokaikba évről-évre.
Néhány éve indult a Mórahalmi Judo Sportegyesület, mely egyre gyarapodó tagot, lelkes judokát számlál. A sport szépségeit kiváló edzők adják át a kicsiknek, akik versenyeredményeikkel büszkén képviselik városunkat. Aki más küzdősportot szeretne kipróbálni vagy levezetni feszültésgeit, megteheti, hiszen a Küzdősport Egyesületben az ökölvívás és bokszolás több ágában is lehetőség van tanulni, edzeni minden korosztály számára.

alt

A gyermekek nagy része valamiféle belső késztetés hatására, tudatosan vagy tudat alatt vonzódik a lovakhoz, a lovagláshoz. Mórahalmon erre is van lehetőség! A Futó Dobó Lovasközpontba rendszeresen, már bölcsődés kortól járnak gyerekek ismerkedni e gyönyörű állatokkal. Itt nem egyszerű lovaglásról beszélhetünk: minden gyerek megtanulja, hogyan kell a lovakat ápolni és hogyan kell viselkedni velük. Ezzel együtt a lovaglás élménye, „nem csak” mozgásfejlesztő, hanem személyiségbeli pozitív változásokat is előidéz.

alt

Az egészen kicsiket a Biztos Kezdet Napsugár Gyerekház várja szüleikkel, ahol a korai fejlesztés, a közösségbe szoktatás a legfőbb feladat. A gyerekház szolgáltatásait bármelyik kisgyermekes szülő igénybe veheti, s aki egyszer elkezd járni ebbe a közösségbe, biztosan nem bánja meg!
Fogyatékkal élő embertársairól sem feledkezik meg Mórahalom, az ő integrációjukat, fejlődésüket segíti a Napsugár Fejlesztőház. Itt nappali ellátás keretében, gondtalan környezetben és szakemberek társaságában tölthetik mindennapjaikat az érintett fiatalok.
A város ügyel arra, hogy megőrizze természetközeliségét. A Zöld Közösségi Ház és Erdei Iskola állandó jelleggel szervez túrákat, csoportos programokat osztályoknak, kisebb-nagyobb közösségeknek. A természetben töltött idő, környezetünk megismerése fontos szerepet játszik az iskolai életben. Ezeken a természetjáró túrákon vagy kézműves foglalkozásokon a gyerekek mindig örömmel vesznek részt.
A plébániai közösség a fiatalok szintjén is nagyon összetartó. Az egyházi fenntartású iskola rendszeresen szervez például családi napokat, hittantáborokat, ahol játszva tanulhatnak és szeretetben tölthetik idejüket a gyerekek. A tavalyi évben például önkéntes munkával, közösen újítottak fel útszéli kereszteket az Alsótanya Egyesület és az egyházközség szervezésében helyi kamaszkorú fiatalok.

alt

A Mórahalmi Alapfokú Művészeti Iskola többek között két kiváló közösséggel bír: több százan szerelmesei a néptáncnak, s híresen összetartó és jól működő csapat a Mórahalmi Fúvószenekar. A művészetek iránti fogékonyság már általános iskolában kialakul a gyerekekben: kifejezhetik magukat egy hangszer vagy éppen tánc segítségével, s ezáltal saját kultúrájukat is jobban megismerhetik.

alt

A néptánc mellett más műfajban is jeleskednek a táncos lábú mórahalmi fiatalok. Az immár 30 éve működő Arlechino Táncegyesületben a klasszikus balett alapjaitól a sportmazsorettig élhetnek szenvedélyüknek óvodások és fiatal felnőttek egyaránt. A mazsorettes lányok számos országos versenyen és fellépésen vannak túl, de hírük külföldre is eljutott már több alkalommal, csakúgy mint a néptáncos növendékeké.

Hangos hírek

Képes hírek

Nézze élőben térségi televízós adásunkat...

 

Legújabb cikkek

 • Ásotthalom

  Hatalmas sikere volt a gátsori közösségi napnak, melyet az Unióban a Tanyákért Egyesület szervezett szeptember 3-án. A kisgyermekes családok már kezdésre, délelőtt 10 órakor megtöltötték a közösségi ház környékét. Az Egyesület tagjai mókás és egyben igazán erőt próbáló tanyasi akadályversennyel készültek, melynek elengedhetetlen kellékei voltak a szalmabálák, a rozsdás tragacsok, a csöves kukorica és a szakajtó. Az akadályversenyt két fordulóban is megrendezték, annyi csapat jelentkezett. A népes vendégsereg délben gulyáslevest ebédelt - és, ahogy a szervezők mondták, aki mindet megette, az a palacsintát is kiérdemelte.

 • Domaszék

  Az idei, ötödik alkalommal megtartott Homokháti Búcsún egy domaszéki családorvost tüntettek ki több száz fős résztvevő előtt augusztus 19-én. A Homokhátság-díjat minden évben egy térségbeli település kiemelkedő munkát végző lakójának ítélik oda Mórahalmon. Idén Kispéter Géza, Domaszék polgármestere adhatta át a falu megbecsült tagjának, Dr. Kozma Annának az elismerést.

 • Mórahalom

  Mórahalom város Képviselő-testülete 2016. szeptember 15-én, csütörtökön 18 órakor közmeghallgatást tart az „Aranyszöm” Rendezvényház nagytermében. A közmeghallgatáson közérdekű javaslatok és bejelentések lesznek terítéken: a lakosságnak lehetősége van kérdéseit feltenni a város fejlődésével kapcsolatban. A közmeghallgatást élő, egyenes adásban közvetíti a MÓRA-NET Televízió. A műsor ideje alatt kérdéseiket telefonon is feltehetik a 70/3123–104 és a 62/281–219-es számokon. SMS-en már most folyamatosan várják észrevételeiket a mobilszámra. Minden érdeklődőt vár a Képviselő-testület!

 • Röszke

  A Röszkei Sporthorgász és Természetvédő Egyesület gyermek horgászversenyt rendez 2016. szeptember 10-én általános iskoláskorú gyermekek részére. Különösképpen azokat várják, akik a horgásztáborban is részt vettek. A Gyálaréti Holt-Tisza „Lisztes” szakaszán tartandó versenyen ingyenes a részvétel, de nevezéshez kötött. Nevezést a 2001-ben és az azt követő években született gyermekektől fogadnak el szeptember 9-én 12 óráig a horgászboltban.

 • Ruzsa

  A ruzsai művelődési házban működő klubok új időpontban tartják foglalkozásaikat. A szeptember 5-i héttől érvényes órarend megtekinthető a közművelődési irodában, ahol a jelentkezők beiratkozása is zajlik. Szeretettel várják az új tagokat az alábbiak szerint: jóga - hétfőn, szerdán, csütörtökön; Pilates - hétfőn, szerdán; női torna hétfőn csütörtökön; mazsorett - kedden; kezdő néptánc gyerekeknek csütörtökön, haladó néptánc gyerekeknek csütörtökön és pénteken, néptánc felnőtteknek pénteken; zumba gyerekeknek hétfőn, szerdán; zumba felnőtteknek hétfőn és szerdán.

 • Sándorfalva

  Szeptember 3-án délelőtt egy kis élet költözött a Budai Sándor Emlékházba. Az udvaron először nyílt meg a Ládafia, Sándorfalva új kézműves piaca. Végül öt árus mutatta meg portékáit. A Ládafia legközelebb október 1-jén nyílik ki, ugyanott, ugyanakkor: a Budai Sándor Emlékház és Citera Múzeum udvarán, a Kolozsvári utca 25. szám alatt, reggel nyolctól délig.

 • Üllés

  Szeptember 19-én, az üllési Déryné Kulturális Központban A Szabadság napja címmel kiállítást és színházi műsort láthatnak az érdeklődők. Az 1956-os események 60. évfordulója alkalmából tartott programok között zenés versszínházi előadást és Szanka József műgyűjtő kalauzolásában történelmi kiállítást lehet megtekinteni 18 órától.

 • Zákányszék

  Idén is túrát szervez a Zákányszéki otthonokért Egyesület Palicsra, a Szüreti Napokra. Ezúttal is várnak mindenkit, aki egy kellemes napot szeretne eltölteni kerékpározással. Szeptember 17-én 9 órakor indul a csapat Zákányszékről, a Lengyel térről. A mórahalmiakat várják a város központjában a megszokott helyen, innen 9.45-kor indulnak Kissor felé. Az ásotthalmiak 10.30-kor csatlakozhatnak a határ előtti nagykanyarban. Kísérőautó ezúttal nem lesz, így a túrának költsége sincs. Visszaérkezés Zákányszékre 20 óra körül várható, az össztáv 68 km.

 • Zsombó

  Zsombó polgármestere invitálja nagyközség lakosságát a soron következő falugyűlésre. Szeptember 13-án (kedden) 17 órától a József Attila Közösségi Ház és Könyvtár épületében a kiemelt témák a szennyvízberuházás lezárása és a kiserdő megújítása lesznek. A kérdések és javaslatok eljuttatására előzetesen a Zsombói Polgármesteri Hivatalban erre a célra elhelyezett gyűjtődobozban, a titkarsag@zsombo.hu e-mail címre és a helyszínen van lehetőség.

 • Térség

  Szeptember elsejétől érhető el a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara nyilvános őstermelői adatok lekérdezését lehetővé tevő okostelefonos alkalmazása és internetes felülete. Az alkalmazás segítségével a vásárló le tudja kérdezni az őstermelő nevét, ellenőrizheti, hogy érvényes és hatályos őstermelői igazolvánnyal rendelkezik-e. Az applikáció egyebek közt kilistázza az őstermelő által termesztett növények és az általa vadon gyűjthető termékek körét, továbbá azt is, hogy milyen állatokat tart, illetve milyen növényi és állati eredetű termékeket értékesíthet. Ezek mellett a vásárló azt is megtekintheti, hogy az eladni kívánt árut valóban az őstermelő termelhette-e. Az alkalmazás célja a fogyasztói tudatosság erősítése, az őstermelők és a vásárlók közötti bizalom növelése, továbbá a termékek nyomon követhetőségén keresztül az élelmiszerbiztonság támogatása. 

Időjárás

Cannot get Szeged location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

alt
alt
alt
Jelen honlap tartalma nem feltétlenül tükrözi az Európai Unio hivatalos álláspontját. www.huro-cbc.eu